O firmě

TVAR výrobní družstvo Pardubice se začalo rozvíjet krátce po druhé světové válce v roce 1945. O třicet let později, tedy v roce 1975, byla jeho výroba přesunuta do nově postaveného závodu v Pardubicích. Součástí společnosti je pobočka sídlící v Dolní Rovni. Od počáteční výroby plnících per a kuřáckých potřeb došlo mnohaletým vývojem k ustálení výrobního programu, kterým se firma prezentuje dodnes. Základní artikl společnosti tvoří výroba zboží z plastů metodou vstřikování, s níž souvisí celá řada dalších činností. Mnoha úpravami prošel sortiment domácích potřeb, získal nový design a je stále žádaný nejen na domácím trhu. Přes soustavu smluvních konsignačních skladů je dodáván do celé ČR a na Slovensko.

Od roku 1990 se datuje spolupráce se švýcarskými firmami hodinářského průmyslu, pro které družstvo vyrábí speciální typy krabiček a jiných obalů na hodinky, včetně dalších technických výlisků.Tato spolupráce se neustále rozvíjí a má dlouhodobý charakter. V roce 1991 firma uvedla na trh první obaly pro kosmetický průmysl, a to dvouplášťové kosmetické dózy. Už první výrobky se setkaly s velkým úspěchem a byly impulsem k dalšímu rozšíření nabídky co do počtu modelů i velikostí. V současné době TVAR zásobuje nejen mnoho českých výrobců kosmetiky, ale s úspěchem tento výrobek exportuje i do zahraničí. Součástí celkového výrobního programu je také řada mnoha jiných výrobků, jako např. technické výlisky a různé druhy uzávěrů. Tento sortiment je průběžně rozšiřován podle přání a potřeb zákazníků. Program doplňuje technická laminace, která směřuje k tržním i mimotržním odběratelům. Mezi nejzajímavější výrobky tohoto oboru patří výrobky pro automobilový průmysl, skluzavky, tobogány, potřeby pro rybářský průmysl a speciální výrobky, jako jsou ochranné přilby pro horolezce, armádu a další bezpečnostní složky a agentury.

Pro výrobu je podstatná vlastní technická příprava, která okamžitě reaguje na potřeby zákazníků. Samozřejmostí je plné digitální zpracování 3D modelů včetně počítačového zpracování veškeré dokumentace a vazba tohoto systému na vlastní výrobu nástrojů. Nemalé výhody přináší výroba vstřikovacích nástrojů do rozměrů 400 x 550 mm v dělící rovině a mnoho dalších přípravků nutných k výrobě. Nástroje vyráběné firemní nástrojárnou vždy obstály v náročné zahraniční konkurenci.

Družstvo se prezentuje jako spolehlivý partner pro oblast přesných vstřikovacích nástrojů s důrazem na precizní zpracování vzhledových ploch výrobků. Na výrobu firma využívá široký strojový park 37 vstřikovacích strojů o uzavíracích silách od 25 do 320 tun a 13 potiskovacích strojů nabízejících klientům potisky lisovaných výrobků. Výrobní zaměření firmy lze v zásadě rozdělit do čtyř základních okruhů, které tvoří obaly, spotřební zboží, technické výlisky a laminace.
Výrobní sortiment obsahuje přes 300 druhů výrobků, které mimo dodávek po České republice firma distribuuje také do SRN, Švýcarska, Velké Británie, Slovenska, Rakouska, Nizozemska a Itálie. Roční zahraniční export se pohybuje okolo 60% produkce společnosti.
Expedici zboží usnadňuje vlastní autodoprava.